Lot: 1

Current Price: 20 TL Starting Bid: 20 TL Estimated: TL Losing Winning

Societe D'application Des Brevets Cotal

- TL
Place Bid You're Winning Your bid sent
İzleyici olarak girdiniz
Pey veremezsiniz.
Pey vermek için butonu sağa çekin
 • The live auction completed. Thank you for your participation.
 •  
 • Lots
 • Winnings
 • Societe D'application Des Brevets Cotal

  Lot No: 1

  Lot: 1

  Societe D'application Des Brevets Cotal

  TLSold
 • Constructions Mecaniques Du Gard Societe Anonyme(Etablissements N.Gazal)-Sanayi Ürünleri Üretimi. 1919 Yılında Paris Merkezli Olarak Kurulan Bu Şirketinin Ana Faaliyet Konusunun Metal Ana Sanayii ve Makine İmalatı Olduğu Değerlendirilmektedir. 1920 Tertibi 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 2

  Lot: 2

  Constructions Mecaniques Du Gard Societe Anonyme(Etablissements N.Gazal)-Sanayi Ürünleri Üretimi. 1919 Yılında Paris Merkezli Olarak Kurulan Bu Şirketinin Ana Faaliyet Konusunun Metal Ana Sanayii ve Makine İmalatı Olduğu Değerlendirilmektedir. 1920 Tertibi 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Foncia Societe Anonyme-Altyapı, İnşaat ve Gayrimenkul Yatırımları. Emlak ve Gayrimenkul Yatırımları Yapmak Amacıyla Paris Merkezli Olarak Kurulduğu Anlaşılan Şirkete Ait 1927 Tertibi 'B Grubu' 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 3

  Lot: 3

  Foncia Societe Anonyme-Altyapı, İnşaat ve Gayrimenkul Yatırımları. Emlak ve Gayrimenkul Yatırımları Yapmak Amacıyla Paris Merkezli Olarak Kurulduğu Anlaşılan Şirkete Ait 1927 Tertibi 'B Grubu' 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Societe Maritime Française Societe Anonyme-Gemi İnşa, Denizcilik ve Balıkçılık. Fransa'nın Paris Kenti Merkezli Olarak 1917 Yılında Kurulan ve Esas Faaliyet Konusu Deniz Taşımacılığı Olan Şirkete Ait 1920 Tetibi 250 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 4

  Lot: 4

  Societe Maritime Française Societe Anonyme-Gemi İnşa, Denizcilik ve Balıkçılık. Fransa'nın Paris Kenti Merkezli Olarak 1917 Yılında Kurulan ve Esas Faaliyet Konusu Deniz Taşımacılığı Olan Şirkete Ait 1920 Tetibi 250 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Mines Et Industies Societe Anonyme-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. 1927 Yılında Paris Merkezli Olarak Kurulan Bu Şirketin Unvanı İlerleyen Yıllarda 'Mines D'Or Jesurun-Callao' Olarak Değiştirilmiş ve Şirket Altın Madenciliğine Yönelmiştir. 1940 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 5

  Lot: 5

  Mines Et Industies Societe Anonyme-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. 1927 Yılında Paris Merkezli Olarak Kurulan Bu Şirketin Unvanı İlerleyen Yıllarda 'Mines D'Or Jesurun-Callao' Olarak Değiştirilmiş ve Şirket Altın Madenciliğine Yönelmiştir. 1940 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Societe Stephanoise De Constructions MecaniquesSociete Anonyme-Sanayi Ürünleri Üretimi. 1912 Yılında Saint-Etienne Merkezli Olarak Kurulan Bu Şirketinin Ana Faaliyet Konusu Demir Çelik Ürünleri Üretimiydi. 1962 Sonrasına Tarihlenen, 50 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Bu Hisse Senedi de Dahil Olmak Üzere Şirket Hisseleri 1967 ila 1976 Yılları Arasında Paris Borsasında İşlem Görmüştür.

  Lot No: 6

  Lot: 6

  Societe Stephanoise De Constructions MecaniquesSociete Anonyme-Sanayi Ürünleri Üretimi. 1912 Yılında Saint-Etienne Merkezli Olarak Kurulan Bu Şirketinin Ana Faaliyet Konusu Demir Çelik Ürünleri Üretimiydi. 1962 Sonrasına Tarihlenen, 50 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Bu Hisse Senedi de Dahil Olmak Üzere Şirket Hisseleri 1967 ila 1976 Yılları Arasında Paris Borsasında İşlem Görmüştür.

  TLSold
 • Juvalia, Sociedad Anonima Conceionaria De Muebles La Fabrica

  Lot No: 7

  Lot: 7

  Juvalia, Sociedad Anonima Conceionaria De Muebles La Fabrica

  TLSold
 • Union Miniere & Financiere Coloniale Societe Anonyme-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. 1925 Yılında Paris Merkezli Olarak ve 100 Yıl Süreyle Kurulan Bu Şirketin Ana Faaliyetinin Deniz Aşırı Fransız Topraklarında Madencilik Yatırımları Yapmak Olduğu Değerlendirilmektedir. 1932 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Yönetim Kurulu Üyeleri Arasında Döneminin Önde Gelen Askeri Şahsiyetlerinden General E. Savatier de Bulunmaktaydı.

  Lot No: 8

  Lot: 8

  Union Miniere & Financiere Coloniale Societe Anonyme-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. 1925 Yılında Paris Merkezli Olarak ve 100 Yıl Süreyle Kurulan Bu Şirketin Ana Faaliyetinin Deniz Aşırı Fransız Topraklarında Madencilik Yatırımları Yapmak Olduğu Değerlendirilmektedir. 1932 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Yönetim Kurulu Üyeleri Arasında Döneminin Önde Gelen Askeri Şahsiyetlerinden General E. Savatier de Bulunmaktaydı.

  TLSold
 • Societe Des Produits Chimiques Marins

  Lot No: 9

  Lot: 9

  Societe Des Produits Chimiques Marins

  TLSold
 • Compagnie Des Tramways Electriques De Brest

  Lot No: 10

  Lot: 10

  Compagnie Des Tramways Electriques De Brest

  TLSold
 • Compagnie Du Tramway D'Oran Societe Anonyme-Erken Dönem Toplu Taşıma Hizmetleri ve Raylı Sistemler. Cezayir'in Olan Kentinde Tramvay İşletmeciliği Yapmak Üzere 1906 Yılında Brüksel Merkezli Olarak Kurulan Şirketin 1907 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 11

  Lot: 11

  Compagnie Du Tramway D'Oran Societe Anonyme-Erken Dönem Toplu Taşıma Hizmetleri ve Raylı Sistemler. Cezayir'in Olan Kentinde Tramvay İşletmeciliği Yapmak Üzere 1906 Yılında Brüksel Merkezli Olarak Kurulan Şirketin 1907 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Sallins Du Cap Vert (Ile De Sal) Societe Anonyme-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. 1918 Yılında Fransa'nın Bordeaux Kentinde Yer Alan Bu Şirket Cape Verde Takım Adalarını Oluşturan Adalardan !İle de Sal'da' (Tuz Adası) Tuz Madenciliği Yapmaktaydı. Şirketin Hisseleri 1967 ila 1969 Yılları Arasında Bordeux Borsasında İşlem Görmüştür. 1925 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Üstte, Adadaki Tuz Sahalarının Panoramik Görünüşü.

  Lot No: 12

  Lot: 12

  Sallins Du Cap Vert (Ile De Sal) Societe Anonyme-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. 1918 Yılında Fransa'nın Bordeaux Kentinde Yer Alan Bu Şirket Cape Verde Takım Adalarını Oluşturan Adalardan !İle de Sal'da' (Tuz Adası) Tuz Madenciliği Yapmaktaydı. Şirketin Hisseleri 1967 ila 1969 Yılları Arasında Bordeux Borsasında İşlem Görmüştür. 1925 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Üstte, Adadaki Tuz Sahalarının Panoramik Görünüşü.

  TLSold
 • Societe Des Entreprises Generales Electriques & İndustrielles

  Lot No: 13

  Lot: 13

  Societe Des Entreprises Generales Electriques & İndustrielles

  TLSold
 • Societe Des Cafes De L'Indochine Societe Anonyme-Yeme İçme, Eğlence ve Konaklama Sektörü. Fransız Hindi-Çini Döneminde (Günümüzde Vietnam) Saigon Merkezli Olarak Kurulan ve Esas Faaliyet Konusu Kahve Çekirdeği Üretimi Olan Şirketin 1926 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Kahverengi Tonlarında ve Ejderha vb. Uzak Doğu Temalı Son Derece Görsel Art Deco Tasarım.

  Lot No: 14

  Lot: 14

  Societe Des Cafes De L'Indochine Societe Anonyme-Yeme İçme, Eğlence ve Konaklama Sektörü. Fransız Hindi-Çini Döneminde (Günümüzde Vietnam) Saigon Merkezli Olarak Kurulan ve Esas Faaliyet Konusu Kahve Çekirdeği Üretimi Olan Şirketin 1926 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Kahverengi Tonlarında ve Ejderha vb. Uzak Doğu Temalı Son Derece Görsel Art Deco Tasarım.

  TLSold
 • Banque Hypothecaire Et Fonciere De Paris Societe Anonyme-Bankacılık ve Finans. 1928 Yılında Paris Merkezli Olarak İpotek ve Gayrimenkul Finansmanına Dayalı Bankacılık Faaliyetlerinde Bulunmak Üzere Kurulan Banka'nın İtibari Kıymete Sahip Olmayan Hamiline Yazılı Onda Bir'lik Kurucu (Müessis) Hisse Senedi.

  Lot No: 15

  Lot: 15

  Banque Hypothecaire Et Fonciere De Paris Societe Anonyme-Bankacılık ve Finans. 1928 Yılında Paris Merkezli Olarak İpotek ve Gayrimenkul Finansmanına Dayalı Bankacılık Faaliyetlerinde Bulunmak Üzere Kurulan Banka'nın İtibari Kıymete Sahip Olmayan Hamiline Yazılı Onda Bir'lik Kurucu (Müessis) Hisse Senedi.

  TLSold
 • İmprumutul National 5% Din 1916 Talon Penru Un Titlu De 500 Lei

  Lot No: 16

  Lot: 16

  İmprumutul National 5% Din 1916 Talon Penru Un Titlu De 500 Lei

  TLSold
 • Banque Generale de l'Industrie Automobile Societe Anonyme-Bankacılık ve Finans. 1909 Yılında Paris Merkezli Olarak O Dönem Yeni Gelişmekte Olan Otomobil Endüstrisine Yatırım Yapmak Amacıyla Kurulmuştur. 1909 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Hisse Senedinin Köşelerinde Arabaların Radyatörleri Üzerinde Bulunan Gümüş Minerva Heykelciği Vinyeti Görülmektedir.

  Lot No: 17

  Lot: 17

  Banque Generale de l'Industrie Automobile Societe Anonyme-Bankacılık ve Finans. 1909 Yılında Paris Merkezli Olarak O Dönem Yeni Gelişmekte Olan Otomobil Endüstrisine Yatırım Yapmak Amacıyla Kurulmuştur. 1909 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Hisse Senedinin Köşelerinde Arabaların Radyatörleri Üzerinde Bulunan Gümüş Minerva Heykelciği Vinyeti Görülmektedir.

  TLSold
 • Compagnie Du Tramway Du Mont Blanc Societe Anonyme-Erken Dönem Toplu Taşıma Hizmetleri ve Raylı Sistemler.1907 Yılında Paris Merkezli Olarak Kurulan Şirketin 1911 Tertibi 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Nominal Değer Daha Sonra 250 Franga Düşürülmüştür. Meşhur Monblan Dağı Eteğinde Kurulu Bu Tramvay Sistemi Fransa'da Deniz Seviyesinden 2000 Metre Yukarıda Hizmet Veren Tek Tramvay Sistemidir ve Halen Kullanımdadır.

  Lot No: 18

  Lot: 18

  Compagnie Du Tramway Du Mont Blanc Societe Anonyme-Erken Dönem Toplu Taşıma Hizmetleri ve Raylı Sistemler.1907 Yılında Paris Merkezli Olarak Kurulan Şirketin 1911 Tertibi 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Nominal Değer Daha Sonra 250 Franga Düşürülmüştür. Meşhur Monblan Dağı Eteğinde Kurulu Bu Tramvay Sistemi Fransa'da Deniz Seviyesinden 2000 Metre Yukarıda Hizmet Veren Tek Tramvay Sistemidir ve Halen Kullanımdadır.

  TLSold
 • Societe Generale Des Cirages Français

  Lot No: 19

  Lot: 19

  Societe Generale Des Cirages Français

  TLSold
 • La Holding Française Societe Anonyme-Bankacılık ve Finans Hizmetleri. 1928 Yılında 120 Milyon Frank Sermayeyle Kurulan ve 1929 Yılında Sermayesini 240 Milyon Franga Çıkartan Bu Şirkete Ait 1928 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. (Action Ordinaire: Her Hangi Bir İmtiyazı Olmayan Hisse Senedi)

  Lot No: 20

  Lot: 20

  La Holding Française Societe Anonyme-Bankacılık ve Finans Hizmetleri. 1928 Yılında 120 Milyon Frank Sermayeyle Kurulan ve 1929 Yılında Sermayesini 240 Milyon Franga Çıkartan Bu Şirkete Ait 1928 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. (Action Ordinaire: Her Hangi Bir İmtiyazı Olmayan Hisse Senedi)

  TLSold
 • Companhia De Mossamedes Societe Anonyme-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. Şirket Günümüzde Bağımsız Bir Devlet Olan Angola'da 1901 Yılında Portekiz Koloni İdaresi Döneminde Kurulmuştu. Madenciliğin Yanı Sıra Alt Yapı Yatırımları Yapmak da Ana Faaliyetleri Arasındaydı. 1920'li Yıllarda Ortaklarına Çok Yüksek Kar Payı Dağıtması Sebebiyle Deutsche Bank ve Deutsche Reichs Bank'ın da Yüklü Miktarda Şirket Hissesi Aldığı Bilinmektedir. 1927 Tertibi 112,50 Escudo Nominalli Hamiline Yazılı Yirmibeş'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 21

  Lot: 21

  Companhia De Mossamedes Societe Anonyme-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. Şirket Günümüzde Bağımsız Bir Devlet Olan Angola'da 1901 Yılında Portekiz Koloni İdaresi Döneminde Kurulmuştu. Madenciliğin Yanı Sıra Alt Yapı Yatırımları Yapmak da Ana Faaliyetleri Arasındaydı. 1920'li Yıllarda Ortaklarına Çok Yüksek Kar Payı Dağıtması Sebebiyle Deutsche Bank ve Deutsche Reichs Bank'ın da Yüklü Miktarda Şirket Hissesi Aldığı Bilinmektedir. 1927 Tertibi 112,50 Escudo Nominalli Hamiline Yazılı Yirmibeş'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Compagnie Des Charbonnages D'Ekatherine Societe Anonyme-1910 Yılında Paris Merkezli Olarak Rusya İmparatorluğu Bünyesindeki Donetsk Bölgesi Ekaterinoslaw Kömür Madenlerini İşletmek Üzere Kurulan Şirketin 1929 Tertibi 100 Frank Nomimalli Hamiline Bir'lik Hisse Senedi. Bu Tertip Hisse Senetleri (Sermaye 45 Milyon Frank) Şirketin Kayıtlara Geçmiş Son Sermaye Artırımına Aittir. Fransız Borsa Fiskalli, Muhtelif Kuponlar İlişiktir.

  Lot No: 22

  Lot: 22

  Compagnie Des Charbonnages D'Ekatherine Societe Anonyme-1910 Yılında Paris Merkezli Olarak Rusya İmparatorluğu Bünyesindeki Donetsk Bölgesi Ekaterinoslaw Kömür Madenlerini İşletmek Üzere Kurulan Şirketin 1929 Tertibi 100 Frank Nomimalli Hamiline Bir'lik Hisse Senedi. Bu Tertip Hisse Senetleri (Sermaye 45 Milyon Frank) Şirketin Kayıtlara Geçmiş Son Sermaye Artırımına Aittir. Fransız Borsa Fiskalli, Muhtelif Kuponlar İlişiktir.

  TLSold
 • Kuş Üzümü Üretimini ve Ticarethanesi 1905 , Atina , Yunanistan , Üzeri Pullu ve Damgalı

  Lot No: 24

  Lot: 24

  Kuş Üzümü Üretimini ve Ticarethanesi 1905 , Atina , Yunanistan , Üzeri Pullu ve Damgalı

  TLSold
 • Chargeurs Reunis Societe AnonymeCompagnie Française De Navigation A Vapeur-Gemi İnşa, Denizcilik ve Balıkçılık. Fransa'nın Paris Kenti Merkezli Olarak 1872 Yılında Kurulan ve Esas Faaliyet Konusu Deniz Taşımacılığı Olan Bu Erken Dönem Şirkete Ait 1930 Tertibi Yıllık %6,5 Faiz Getirili 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Tahvil. Zaman İçinde Şirket Tarafından Çıkartılmış 16 Farklı Menkul Kıymet (Hisse Senedi, Tahvil, Opsiyon) Paris Borsasında İşlem Görmüştür.

  Lot No: 25

  Lot: 25

  Chargeurs Reunis Societe AnonymeCompagnie Française De Navigation A Vapeur-Gemi İnşa, Denizcilik ve Balıkçılık. Fransa'nın Paris Kenti Merkezli Olarak 1872 Yılında Kurulan ve Esas Faaliyet Konusu Deniz Taşımacılığı Olan Bu Erken Dönem Şirkete Ait 1930 Tertibi Yıllık %6,5 Faiz Getirili 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Tahvil. Zaman İçinde Şirket Tarafından Çıkartılmış 16 Farklı Menkul Kıymet (Hisse Senedi, Tahvil, Opsiyon) Paris Borsasında İşlem Görmüştür.

  TLSold
 • Carrieres Et Travaux Societe Anonyme-Altyapı, İnşaat ve Gayrimenkul Yatırımları. Altyapı Yatırımları Yapmak Amacıyla Paris Merkezli Olarak Kurulduğu Anlaşılan Şirkete Ait 1929 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 26

  Lot: 26

  Carrieres Et Travaux Societe Anonyme-Altyapı, İnşaat ve Gayrimenkul Yatırımları. Altyapı Yatırımları Yapmak Amacıyla Paris Merkezli Olarak Kurulduğu Anlaşılan Şirkete Ait 1929 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Union Financiere Française Societe Anonyme-Bankacılık ve Finans Hizmetleri. 1926 Yılında Paris Merkezli Olarak Kurulan Banka'nın Yine 1926 Tertibi İtibari Kıymeti Olmayan Hamiline Yazılı Bir'lik Kurucu (Müessis) Hisse Senedi.

  Lot No: 27

  Lot: 27

  Union Financiere Française Societe Anonyme-Bankacılık ve Finans Hizmetleri. 1926 Yılında Paris Merkezli Olarak Kurulan Banka'nın Yine 1926 Tertibi İtibari Kıymeti Olmayan Hamiline Yazılı Bir'lik Kurucu (Müessis) Hisse Senedi.

  TLSold
 • Tuileries De Beauvais Societe Anonyme-Toprak Ürünleri Sanayii. Fransa'nın Oise Bölgesinde Bulunan Beauvais Kentinde Tuğla ve Kiremit Üretimi Yapmak Amacıyla Kurulan Şirketin 1920'lere Tarihlenen 2.500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Üzerindeki Kaşeden Hissenin Nominal Değerinin 1963 Sonrası 100 Yeni Frank Olarak Revize Edildiği Görülmektedir.

  Lot No: 28

  Lot: 28

  Tuileries De Beauvais Societe Anonyme-Toprak Ürünleri Sanayii. Fransa'nın Oise Bölgesinde Bulunan Beauvais Kentinde Tuğla ve Kiremit Üretimi Yapmak Amacıyla Kurulan Şirketin 1920'lere Tarihlenen 2.500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Üzerindeki Kaşeden Hissenin Nominal Değerinin 1963 Sonrası 100 Yeni Frank Olarak Revize Edildiği Görülmektedir.

  TLSold
 • Societe Immobiliere Clairut Societe Anonyme-Altyapı, İnşaat ve Gayrimenkul Yatırımları. Emlak ve Gayrimenkul Yatırımları Yapmak Amacıyla Paris Merkezli Olarak Kurulduğu Anlaşılan Şirkete Ait 1932 Tertibi 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 29

  Lot: 29

  Societe Immobiliere Clairut Societe Anonyme-Altyapı, İnşaat ve Gayrimenkul Yatırımları. Emlak ve Gayrimenkul Yatırımları Yapmak Amacıyla Paris Merkezli Olarak Kurulduğu Anlaşılan Şirkete Ait 1932 Tertibi 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Etablissements De La S.B.A.M

  Lot No: 30

  Lot: 30

  Etablissements De La S.B.A.M

  TLSold
 • Corporation Miniere De Santiago Y Anexas Societe Anonyme Française-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. 1923 Yılında Paris Merkezli Olarak Kurulan Bu Şirketin Ana Faaliyet Konusu Meksika'nın Morelos Eyaletinde Bulunan Santiago ve Havalisinde Madencilik Faaliyetlerinde Bulunmaktı. Şirket 1953 Ticaret Yıllıklarında Faal Olarak Görünmektedir. 1925 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 31

  Lot: 31

  Corporation Miniere De Santiago Y Anexas Societe Anonyme Française-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. 1923 Yılında Paris Merkezli Olarak Kurulan Bu Şirketin Ana Faaliyet Konusu Meksika'nın Morelos Eyaletinde Bulunan Santiago ve Havalisinde Madencilik Faaliyetlerinde Bulunmaktı. Şirket 1953 Ticaret Yıllıklarında Faal Olarak Görünmektedir. 1925 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Manufacture de Buhl (Anciennement E.Rogelet)Societe Anonyme-İplik, Dokuma ve Tekstil. Fransa'nın Alman Sınırına Yakın Buhl Kentinde 1932 Yılında Yünlü İplik ve Dokuma Üretimi Faaliyetlerinde Bulunmak Üzere Kurulan Şirkete Ait 125 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. En Tepede Şirketin Alamet-i Farikası Koç Vinyeti.

  Lot No: 32

  Lot: 32

  Manufacture de Buhl (Anciennement E.Rogelet)Societe Anonyme-İplik, Dokuma ve Tekstil. Fransa'nın Alman Sınırına Yakın Buhl Kentinde 1932 Yılında Yünlü İplik ve Dokuma Üretimi Faaliyetlerinde Bulunmak Üzere Kurulan Şirkete Ait 125 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. En Tepede Şirketin Alamet-i Farikası Koç Vinyeti.

  TLSold
 • Societe Anonyme Vieille Cure De Cenon-Yeme İçme, Eğlence ve Konaklama Sektörü. Fransa'nın Şarap Üretimiyle Meşhur Bordeaux (Bordo) Bölgesinde Faaliyet Gösteren Bu Şirketin 1910 Yılında Kurulduğu Anlaşılmaktadır. 1952 Tertibi 2.500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Annule (İptal) Kaşeli. Solda Büyük Şarap Şişesi Vinyeti.

  Lot No: 34

  Lot: 34

  Societe Anonyme Vieille Cure De Cenon-Yeme İçme, Eğlence ve Konaklama Sektörü. Fransa'nın Şarap Üretimiyle Meşhur Bordeaux (Bordo) Bölgesinde Faaliyet Gösteren Bu Şirketin 1910 Yılında Kurulduğu Anlaşılmaktadır. 1952 Tertibi 2.500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Annule (İptal) Kaşeli. Solda Büyük Şarap Şişesi Vinyeti.

  TLSold
 • Companhia De Mossamedes Societe Anonyme-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. Şirket Günümüzde Bağımsız Bir Devlet Olan Angola'da 1901 Yılında Portekiz Koloni İdaresi Döneminde Kurulmuştu. Madenciliğin Yanı Sıra Alt Yapı Yatırımları Yapmak da Ana Faaliyetleri Arasındaydı. 1920'li Yıllarda Ortaklarına Çok Yüksek Kar Payı Dağıtması Sebebiyle Deutsche Bank ve Deutsche Reichs Bank'ın da Yüklü Miktarda Şirket Hissesi Aldığı Bilinmektedir. 1927 Tertibi 112,50 Escudo Nominalli Hamiline Yazılı Yirmibeş'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 35

  Lot: 35

  Companhia De Mossamedes Societe Anonyme-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. Şirket Günümüzde Bağımsız Bir Devlet Olan Angola'da 1901 Yılında Portekiz Koloni İdaresi Döneminde Kurulmuştu. Madenciliğin Yanı Sıra Alt Yapı Yatırımları Yapmak da Ana Faaliyetleri Arasındaydı. 1920'li Yıllarda Ortaklarına Çok Yüksek Kar Payı Dağıtması Sebebiyle Deutsche Bank ve Deutsche Reichs Bank'ın da Yüklü Miktarda Şirket Hissesi Aldığı Bilinmektedir. 1927 Tertibi 112,50 Escudo Nominalli Hamiline Yazılı Yirmibeş'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Societe Immobiliere Biot-La Braque Societe Anonyme-Altyapı, İnşaat ve Gayrimenkul Yatırımları. Emlak ve Gayrimenkul Yatırımları Yapmak Amacıyla Paris Merkezli Olarak Kurulduğu Anlaşılan Şirkete Ait 1936 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Toplam İhraç 250 Adet, Sertifika No:187.

  Lot No: 36

  Lot: 36

  Societe Immobiliere Biot-La Braque Societe Anonyme-Altyapı, İnşaat ve Gayrimenkul Yatırımları. Emlak ve Gayrimenkul Yatırımları Yapmak Amacıyla Paris Merkezli Olarak Kurulduğu Anlaşılan Şirkete Ait 1936 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Toplam İhraç 250 Adet, Sertifika No:187.

  TLSold
 • Societe Industrielle de Chimie D'Extreme-OrientSociete Anonyme-Sanayi Ürünleri Üretimi. 1917 Yılında 50 Yıl Süreyle Paris Merkezli Olarak Süreyle Kurulan Bu Şirketinin Ana Faaliyet Konusu Günümüzde Vietnam Cumhuriyeti Sınırları İçinde Kalan Haiphong Bölgesinde Kireçtaşı Üretimi Yapmaktı. 1923 Tertibi, 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 37

  Lot: 37

  Societe Industrielle de Chimie D'Extreme-OrientSociete Anonyme-Sanayi Ürünleri Üretimi. 1917 Yılında 50 Yıl Süreyle Paris Merkezli Olarak Süreyle Kurulan Bu Şirketinin Ana Faaliyet Konusu Günümüzde Vietnam Cumhuriyeti Sınırları İçinde Kalan Haiphong Bölgesinde Kireçtaşı Üretimi Yapmaktı. 1923 Tertibi, 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Societe Industrielle de Chimie D'Extreme-OrientSociete Anonyme-Sanayi Ürünleri Üretimi. 1917 Yılında 50 Yıl Süreyle Paris Merkezli Olarak Süreyle Kurulan Bu Şirketinin Ana Faaliyet Konusu Günümüzde Vietnam Cumhuriyeti Sınırları İçinde Kalan Haiphong Bölgesinde Kireçtaşı Üretimi Yapmaktı. 1923 Tertibi, 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.(İmza ve Kaşe).

  Lot No: 38

  Lot: 38

  Societe Industrielle de Chimie D'Extreme-OrientSociete Anonyme-Sanayi Ürünleri Üretimi. 1917 Yılında 50 Yıl Süreyle Paris Merkezli Olarak Süreyle Kurulan Bu Şirketinin Ana Faaliyet Konusu Günümüzde Vietnam Cumhuriyeti Sınırları İçinde Kalan Haiphong Bölgesinde Kireçtaşı Üretimi Yapmaktı. 1923 Tertibi, 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.(İmza ve Kaşe).

  TLSold
 • Compagnie Des Tramways De Nice Et Du LittoralSociete Anonyme-Erken Dönem Toplu Taşıma Hizmetleri ve Raylı Sistemler. 1897 Yılında 90 Yıl Süreyle ve Paris Merkezli Olarak Kurulan Şirketin 1929 Tertibi 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Numarasız Örnek Baskı. Şirket Nice Kenti Sahilboyu Tramvay Hattını Kurmuş ve İşletmiştir. Zaman İçinde Şirkete Ait 10 Farklı Menkul Kıymet (Hisse Senedi, Tahvil, Opsiyon) Paris Borsasında İşlem Görmüştür.

  Lot No: 39

  Lot: 39

  Compagnie Des Tramways De Nice Et Du LittoralSociete Anonyme-Erken Dönem Toplu Taşıma Hizmetleri ve Raylı Sistemler. 1897 Yılında 90 Yıl Süreyle ve Paris Merkezli Olarak Kurulan Şirketin 1929 Tertibi 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Numarasız Örnek Baskı. Şirket Nice Kenti Sahilboyu Tramvay Hattını Kurmuş ve İşletmiştir. Zaman İçinde Şirkete Ait 10 Farklı Menkul Kıymet (Hisse Senedi, Tahvil, Opsiyon) Paris Borsasında İşlem Görmüştür.

  TLSold
 • Compagnie De Navigation Sud Atlantique Societe Anonyme-Gemi İnşa, Denizcilik ve Balıkçılık. Fransa'nın Paris Kenti Merkezli Olarak 1912 Yılında Kurulan ve Esas Faaliyet Konusu Güney Atlantik Bölgesinde Deniz Taşımacılığı Olan Şirkete Ait İtibari Kıymeti Olmayan Hamiline Yazılı Bir'lik Temettü Hisse Senedi. Merkez Alt Zeminde Şirketin Alamet-i Farikası Olan Horoz Vinyeti.

  Lot No: 40

  Lot: 40

  Compagnie De Navigation Sud Atlantique Societe Anonyme-Gemi İnşa, Denizcilik ve Balıkçılık. Fransa'nın Paris Kenti Merkezli Olarak 1912 Yılında Kurulan ve Esas Faaliyet Konusu Güney Atlantik Bölgesinde Deniz Taşımacılığı Olan Şirkete Ait İtibari Kıymeti Olmayan Hamiline Yazılı Bir'lik Temettü Hisse Senedi. Merkez Alt Zeminde Şirketin Alamet-i Farikası Olan Horoz Vinyeti.

  TLSold
 • Societe Cotonniere De Saigon, Societe Anonyme-Tarımsal Faaliyetler. Günümüzde Vietnam'ın Başkenti Olup Ho Chi Minh City Adıyla Anılan Bölge'de Fransız Hindi-Çini Döneminde Pamuk Üretimi Gerçekleştirmek Amacıyla Kurulan Erken Dönem Tarımsal Şirkete Ait 1924 Tertibi 200 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 41

  Lot: 41

  Societe Cotonniere De Saigon, Societe Anonyme-Tarımsal Faaliyetler. Günümüzde Vietnam'ın Başkenti Olup Ho Chi Minh City Adıyla Anılan Bölge'de Fransız Hindi-Çini Döneminde Pamuk Üretimi Gerçekleştirmek Amacıyla Kurulan Erken Dönem Tarımsal Şirkete Ait 1924 Tertibi 200 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Electo Trust Societe Anonyme-Elektrik Üretim ve Dağıtımı. Belçika'nın Brüksel Kentinde 1929 Yılında Kurulan ve 1980'lere Kadar Faaliyetini Sürdüren Bu Şirkete Ait 1950 Tertibi İtibari Kıymeti Olmayan Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Arşiv Kayıtları Anılan Şirketin Elektrik Üretim ve Dağıtımı Yapan Şirketlere Yatırım Yapan Bir Holding Şirketi Hüviyetinde Faaliyette Bulunduğunu Göstermektedir.

  Lot No: 42

  Lot: 42

  Electo Trust Societe Anonyme-Elektrik Üretim ve Dağıtımı. Belçika'nın Brüksel Kentinde 1929 Yılında Kurulan ve 1980'lere Kadar Faaliyetini Sürdüren Bu Şirkete Ait 1950 Tertibi İtibari Kıymeti Olmayan Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Arşiv Kayıtları Anılan Şirketin Elektrik Üretim ve Dağıtımı Yapan Şirketlere Yatırım Yapan Bir Holding Şirketi Hüviyetinde Faaliyette Bulunduğunu Göstermektedir.

  TLSold
 • Usines De Keyn Freres Societe Anonyme-Kimya Sanayii. 1927 Yılında Kurulan Bu Şirketin Ana Faaliyet Konusu Özellikle Gıda Sanayiyle İlişkili Özel Plastik Ambalaj Üretimi Yapmaktı. 1927 Tertibi 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Arka Yüzdeki Kayıtlardan Hisse'nin 1947 Yılında Borsa Kaydına Alındığı Görülmektedir.

  Lot No: 43

  Lot: 43

  Usines De Keyn Freres Societe Anonyme-Kimya Sanayii. 1927 Yılında Kurulan Bu Şirketin Ana Faaliyet Konusu Özellikle Gıda Sanayiyle İlişkili Özel Plastik Ambalaj Üretimi Yapmaktı. 1927 Tertibi 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Arka Yüzdeki Kayıtlardan Hisse'nin 1947 Yılında Borsa Kaydına Alındığı Görülmektedir.

  TLSold
 • International Residence Societe Anonyme-Gayrimenkul Yatırımları. 1973 Yılında Belçika'nın Brüksel Kentinde Kurulan Şirketin 1.000 Belçika Frangı Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Modern Hisse Senedi Tasarımı.

  Lot No: 44

  Lot: 44

  International Residence Societe Anonyme-Gayrimenkul Yatırımları. 1973 Yılında Belçika'nın Brüksel Kentinde Kurulan Şirketin 1.000 Belçika Frangı Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Modern Hisse Senedi Tasarımı.

  TLSold
 • Societe Fermiere Du Grand Casino De Saint Raphael (Cote D'Azur)-Yeme İçme, Eğlence ve Konaklama Sektörü. Güney Fransa'nın Cote D'Azur Bölgesinde Saint Raphael Kenti Merkezli Olarak Kurulan ve Otel ve Casino İşletmeciliği Yapan Şirkete Ait 1925 Tertibi ve 10 Oy Hakkına Sahip 'B' Grubu 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. 1920'lerin Sonları ve 1930'lar Özellikle Fransa'nın Güney Sahillerinde Casino ve Diğer Eğlence Faaliyetlerinin Çok Revaçta Olduğu Yıllardı.

  Lot No: 45

  Lot: 45

  Societe Fermiere Du Grand Casino De Saint Raphael (Cote D'Azur)-Yeme İçme, Eğlence ve Konaklama Sektörü. Güney Fransa'nın Cote D'Azur Bölgesinde Saint Raphael Kenti Merkezli Olarak Kurulan ve Otel ve Casino İşletmeciliği Yapan Şirkete Ait 1925 Tertibi ve 10 Oy Hakkına Sahip 'B' Grubu 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. 1920'lerin Sonları ve 1930'lar Özellikle Fransa'nın Güney Sahillerinde Casino ve Diğer Eğlence Faaliyetlerinin Çok Revaçta Olduğu Yıllardı.

  TLSold
 • Pleyel (Precedemment Pleyel-Lyon & Cie)Societe Anonyme-Sanayi Ürünleri Üretimi. 1807 Yılında Ünlü Müzisyen Ignace Playel Tarafından Kurulan Bu Şirketin Ürettiği Piyanolarla Beste ve Sahne Performansı Yaptığı Bilinen Dünyaca Ünlü Müzisyenler Arasında Frederic Chopin, Maurice Ravel ve Igor Stravinsky de Bulunmaktadır. 1927 Tertibi 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Müzik ve Sahne Sanatları Tarihi Emsal Efemera.

  Lot No: 46

  Lot: 46

  Pleyel (Precedemment Pleyel-Lyon & Cie)Societe Anonyme-Sanayi Ürünleri Üretimi. 1807 Yılında Ünlü Müzisyen Ignace Playel Tarafından Kurulan Bu Şirketin Ürettiği Piyanolarla Beste ve Sahne Performansı Yaptığı Bilinen Dünyaca Ünlü Müzisyenler Arasında Frederic Chopin, Maurice Ravel ve Igor Stravinsky de Bulunmaktadır. 1927 Tertibi 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Müzik ve Sahne Sanatları Tarihi Emsal Efemera.

  TLSold
 • Casino Municipal De Bandol Societe Anonyme-Yeme İçme, Eğlence ve Konaklama Sektörü. Güney Fransa'nın Cote D'Azur Bölgesinde Bandol Kenti Merkezli Olarak Kurulan ve Otel ve Casino İşletmeciliği Yapan ve Yerel Belediye Ortaklığındaki Şirkete Ait 1930 Tertibi 'A' Grubu 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. 1920'lerin Sonları ve 1930'lar Özellikle Fransa'nın Güney Sahillerinde Casino ve Diğer Eğlence Faaliyetlerinin Çok Revaçta Olduğu Yıllardı.

  Lot No: 48

  Lot: 48

  Casino Municipal De Bandol Societe Anonyme-Yeme İçme, Eğlence ve Konaklama Sektörü. Güney Fransa'nın Cote D'Azur Bölgesinde Bandol Kenti Merkezli Olarak Kurulan ve Otel ve Casino İşletmeciliği Yapan ve Yerel Belediye Ortaklığındaki Şirkete Ait 1930 Tertibi 'A' Grubu 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. 1920'lerin Sonları ve 1930'lar Özellikle Fransa'nın Güney Sahillerinde Casino ve Diğer Eğlence Faaliyetlerinin Çok Revaçta Olduğu Yıllardı.

  TLSold
 • Societe D'Energie Electrique De La Ville De Bizerte (Tunisie)Societe Anonyme-Elektrik Üretim ve Dağıtımı. 1881 ila 1956 Yıllarında Fransa Sömürgesi Olan Tunus'un Bizerte Kentinde Elektrik Enerjisi Üretimi ve Dağıtımı Yapmak Amacıyla Kurulan Şirketin 1911 Tertibi 250 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Bizerte'nin 1914 Yılında Elektrikle Aydınlanan İstanbul'dan Üç Sene Önce Elektrik Enerjisine Kavuştuğu Anlaşılmaktadır.

  Lot No: 49

  Lot: 49

  Societe D'Energie Electrique De La Ville De Bizerte (Tunisie)Societe Anonyme-Elektrik Üretim ve Dağıtımı. 1881 ila 1956 Yıllarında Fransa Sömürgesi Olan Tunus'un Bizerte Kentinde Elektrik Enerjisi Üretimi ve Dağıtımı Yapmak Amacıyla Kurulan Şirketin 1911 Tertibi 250 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Bizerte'nin 1914 Yılında Elektrikle Aydınlanan İstanbul'dan Üç Sene Önce Elektrik Enerjisine Kavuştuğu Anlaşılmaktadır.

  TLSold
 • L'alliance Française Et La Commerciale De France Reunsies

  Lot No: 50

  Lot: 50

  L'alliance Française Et La Commerciale De France Reunsies

  TLSold
 • Etablissements Gardier Societe Anonyme-Sanayi Ürünleri Üretimi. 1919 Yılında Belçika'nın Sclessin Kenti Merkezli Olarak Süreyle Kurulan Bu Şirketinin Ana Faaliyet Konusunun Metal Ana Sanayii ve Makine İmalatı Olduğu Değerlendirilmektedir. 1952 Tertibi, İtibari Kıymeti Olmayan Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 51

  Lot: 51

  Etablissements Gardier Societe Anonyme-Sanayi Ürünleri Üretimi. 1919 Yılında Belçika'nın Sclessin Kenti Merkezli Olarak Süreyle Kurulan Bu Şirketinin Ana Faaliyet Konusunun Metal Ana Sanayii ve Makine İmalatı Olduğu Değerlendirilmektedir. 1952 Tertibi, İtibari Kıymeti Olmayan Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Compagnie D'Entreprieses Immobilieres Industrielles

  Lot No: 52

  Lot: 52

  Compagnie D'Entreprieses Immobilieres Industrielles

  TLSold
 • Societe Française De Fabrication D'Outillage Pour İmprimerie (SOFRATYP).

  Lot No: 53

  Lot: 53

  Societe Française De Fabrication D'Outillage Pour İmprimerie (SOFRATYP).

  TLSold
 • Societe Française Des Ateliers de Construction De J.J. GilainSociete Anonyme -Sanayi Ürünleri Üretimi. 1924 Yılında Fransa'nın Reims Kenti Merkezli Olarak Süreyle Kurulan Bu Şirketinin Ana Faaliyet Konusu Demir Çelik Mamülleri Üretimiydi. 1933 Tertibi, İtibari Kıymeti Olmayan Hamiline Yazılı Bir'lik Temettü Hisse Senedi.

  Lot No: 54

  Lot: 54

  Societe Française Des Ateliers de Construction De J.J. GilainSociete Anonyme -Sanayi Ürünleri Üretimi. 1924 Yılında Fransa'nın Reims Kenti Merkezli Olarak Süreyle Kurulan Bu Şirketinin Ana Faaliyet Konusu Demir Çelik Mamülleri Üretimiydi. 1933 Tertibi, İtibari Kıymeti Olmayan Hamiline Yazılı Bir'lik Temettü Hisse Senedi.

  TLSold
 • L'Entreprise Maritime Et Commerciale

  Lot No: 55

  Lot: 55

  L'Entreprise Maritime Et Commerciale

  TLSold
 • Comptoir Central Des Voies Ferrees (C.V.F.) Societe Anonyme-Demiryolları Makineleri Tarihi. Demiryolları Ekipmanları Üretmek Amacıyla Bu Alanda Faaliyet Gösteren İki Farklı Şirketin 1926 Yılında Birleşmesiyle Kurulmuştur. Beheri 125 Frank Nominalli Olmak Üzere Nama Yazılı ve Değişken Adetli Muvakkat (Provisoire) Hisse Senedi. İşlem Görmemiş. Şirketin Başkanlığını Merkez Sağ Politikalarıyla Tanınan Ünlü Siyasetçi ve Eski Başbakanlardan Frederic François-Marsal Üstlenmiştir.

  Lot No: 56

  Lot: 56

  Comptoir Central Des Voies Ferrees (C.V.F.) Societe Anonyme-Demiryolları Makineleri Tarihi. Demiryolları Ekipmanları Üretmek Amacıyla Bu Alanda Faaliyet Gösteren İki Farklı Şirketin 1926 Yılında Birleşmesiyle Kurulmuştur. Beheri 125 Frank Nominalli Olmak Üzere Nama Yazılı ve Değişken Adetli Muvakkat (Provisoire) Hisse Senedi. İşlem Görmemiş. Şirketin Başkanlığını Merkez Sağ Politikalarıyla Tanınan Ünlü Siyasetçi ve Eski Başbakanlardan Frederic François-Marsal Üstlenmiştir.

  TLSold
 • "ARTHEL" Societe D'explitation Des Brevets Jacques Arthuys

  Lot No: 57

  Lot: 57

  "ARTHEL" Societe D'explitation Des Brevets Jacques Arthuys

  TLSold
 • "ARTHEL" Societe D'explitation Des Brevets Jacques Arthuys

  Lot No: 58

  Lot: 58

  "ARTHEL" Societe D'explitation Des Brevets Jacques Arthuys

  TLSold
 • Compagnie Nationale De Transports Automobies ''Natiauto''Societe Anonyme-Otomotiv Endüstrisi Tarihi. 1930'ların Başında Paris Merkezli Olarak Kurulan Şirketin Faaliyet Konusu Taksi/Otomobil Filosu İşletmeciliği Yapmaktı. Değişken Adetli 500 Frank Nominalli Nama Yazılı İşlem Görmemiş Hisse Senedi. Sertifika No:445.

  Lot No: 59

  Lot: 59

  Compagnie Nationale De Transports Automobies ''Natiauto''Societe Anonyme-Otomotiv Endüstrisi Tarihi. 1930'ların Başında Paris Merkezli Olarak Kurulan Şirketin Faaliyet Konusu Taksi/Otomobil Filosu İşletmeciliği Yapmaktı. Değişken Adetli 500 Frank Nominalli Nama Yazılı İşlem Görmemiş Hisse Senedi. Sertifika No:445.

  TLSold
 • Credit Foncier Du Bresil Et De L'Amerique Du SudSociete Anonyme-Bankacılık ve Finans. 1906 Yılında Paris Merkezli Olarak Brezilya ve Diğer Güney Amerika Ülkelerinde Emlak Kredi Bankacılığı Faaliyetlerinde Bulunmak Üzere 75 Yıl Süreyle Kurulan Banka'nın 1929 Tertibi İtibari Kıymeti Olmayan İmtiyazlı Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Banka'nın 1910 ila 1951 Yıllarında Toplam 18 Ayrı Tür Menkul Kıymeti (Hisse Senedi, Tahvil, Opsiyon) Paris Borsasında İşlem Görmüştür.

  Lot No: 60

  Lot: 60

  Credit Foncier Du Bresil Et De L'Amerique Du SudSociete Anonyme-Bankacılık ve Finans. 1906 Yılında Paris Merkezli Olarak Brezilya ve Diğer Güney Amerika Ülkelerinde Emlak Kredi Bankacılığı Faaliyetlerinde Bulunmak Üzere 75 Yıl Süreyle Kurulan Banka'nın 1929 Tertibi İtibari Kıymeti Olmayan İmtiyazlı Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Banka'nın 1910 ila 1951 Yıllarında Toplam 18 Ayrı Tür Menkul Kıymeti (Hisse Senedi, Tahvil, Opsiyon) Paris Borsasında İşlem Görmüştür.

  TLSold
 • Metrocolex Metropolitaine Et Coloniale D'EnterprisesSociete Anonyme-Fransa'nın Seine Kentinde Kurulan Bu Şirketin Ana Konusunun Fransa Ana Karası ve Afrika'da Bulunan Fransız Sömürgelerinde Ticari Faaliyetlerde Bulunmak Olduğu Değerlendirilmektedir. 1950 Öncesi. İtibari Kıymeti Olmayan Hamiline Yazılı Bir'lik Kurucu (Müessis) Hisse Senedi.

  Lot No: 61

  Lot: 61

  Metrocolex Metropolitaine Et Coloniale D'EnterprisesSociete Anonyme-Fransa'nın Seine Kentinde Kurulan Bu Şirketin Ana Konusunun Fransa Ana Karası ve Afrika'da Bulunan Fransız Sömürgelerinde Ticari Faaliyetlerde Bulunmak Olduğu Değerlendirilmektedir. 1950 Öncesi. İtibari Kıymeti Olmayan Hamiline Yazılı Bir'lik Kurucu (Müessis) Hisse Senedi.

  TLSold
 • Etablissements Poplin Societe Anonyme-Fransa'nın La Havre Kentinde 1923 Yılında Kurulan Bu Şirketin Ana Konusunun İplik ve Dokuma Üretimi Yapmaktı. 1923 Tertibi 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 62

  Lot: 62

  Etablissements Poplin Societe Anonyme-Fransa'nın La Havre Kentinde 1923 Yılında Kurulan Bu Şirketin Ana Konusunun İplik ve Dokuma Üretimi Yapmaktı. 1923 Tertibi 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Etablissements Poplin Societe Anonyme-Fransa'nın La Havre Kentinde 1923 Yılında Kurulan Bu Şirketin Ana Konusunun İplik ve Dokuma Üretimi Yapmaktı. 1923 Tertibi İtibari Kıymeti Olmayan Hamiline Yazılı Bir'lik Kurucu (Müessis) Hisse Senedi.

  Lot No: 63

  Lot: 63

  Etablissements Poplin Societe Anonyme-Fransa'nın La Havre Kentinde 1923 Yılında Kurulan Bu Şirketin Ana Konusunun İplik ve Dokuma Üretimi Yapmaktı. 1923 Tertibi İtibari Kıymeti Olmayan Hamiline Yazılı Bir'lik Kurucu (Müessis) Hisse Senedi.

  TLSold
 • Compagnie De Mines et Minerais Societe Anonyme-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. 1926 Yılında Brüksel Merkezli Olarak Kurulan Bu Şirket Amerika Birleşik Devletleri'nin Çeşitli Bölgelerinde Maden İmtiyazına Sahipti. Hisse Senedinin Arka Yüzünde Tüm Bu İmtiyazlar Coğrafi Detaylarıyla Paylaşılmıştır. 1928 Tertibi 100 Belçika Frangı Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 64

  Lot: 64

  Compagnie De Mines et Minerais Societe Anonyme-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. 1926 Yılında Brüksel Merkezli Olarak Kurulan Bu Şirket Amerika Birleşik Devletleri'nin Çeşitli Bölgelerinde Maden İmtiyazına Sahipti. Hisse Senedinin Arka Yüzünde Tüm Bu İmtiyazlar Coğrafi Detaylarıyla Paylaşılmıştır. 1928 Tertibi 100 Belçika Frangı Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Compagnie De Mines et Minerais Societe Anonyme-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. 1926 Yılında Brüksel Merkezli Olarak Kurulan Bu Şirket Amerika Birleşik Devletleri'nin Çeşitli Bölgelerinde Maden İmtiyazına Sahipti. Hisse Senedinin Arka Yüzünde Tüm Bu İmtiyazlar Coğrafi Detaylarıyla Paylaşılmıştır. 1928 Tertibi 100 Belçika Frangı Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 65

  Lot: 65

  Compagnie De Mines et Minerais Societe Anonyme-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. 1926 Yılında Brüksel Merkezli Olarak Kurulan Bu Şirket Amerika Birleşik Devletleri'nin Çeşitli Bölgelerinde Maden İmtiyazına Sahipti. Hisse Senedinin Arka Yüzünde Tüm Bu İmtiyazlar Coğrafi Detaylarıyla Paylaşılmıştır. 1928 Tertibi 100 Belçika Frangı Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Compagnie De Mines et Minerais Societe Anonyme-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. 1926 Yılında Brüksel Merkezli Olarak Kurulan Bu Şirket Amerika Birleşik Devletleri'nin Çeşitli Bölgelerinde Maden İmtiyazına Sahipti. Hisse Senedinin Arka Yüzünde Tüm Bu İmtiyazlar Coğrafi Detaylarıyla Paylaşılmıştır. 1928 Tertibi 100 Belçika Frangı Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 66

  Lot: 66

  Compagnie De Mines et Minerais Societe Anonyme-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. 1926 Yılında Brüksel Merkezli Olarak Kurulan Bu Şirket Amerika Birleşik Devletleri'nin Çeşitli Bölgelerinde Maden İmtiyazına Sahipti. Hisse Senedinin Arka Yüzünde Tüm Bu İmtiyazlar Coğrafi Detaylarıyla Paylaşılmıştır. 1928 Tertibi 100 Belçika Frangı Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Compagnie De Mines et Minerais Societe Anonyme-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. 1926 Yılında Brüksel Merkezli Olarak Kurulan Bu Şirket Amerika Birleşik Devletleri'nin Çeşitli Bölgelerinde Maden İmtiyazına Sahipti. Hisse Senedinin Arka Yüzünde Tüm Bu İmtiyazlar Coğrafi Detaylarıyla Paylaşılmıştır. 1928 Tertibi 100 Belçika Frangı Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 67

  Lot: 67

  Compagnie De Mines et Minerais Societe Anonyme-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. 1926 Yılında Brüksel Merkezli Olarak Kurulan Bu Şirket Amerika Birleşik Devletleri'nin Çeşitli Bölgelerinde Maden İmtiyazına Sahipti. Hisse Senedinin Arka Yüzünde Tüm Bu İmtiyazlar Coğrafi Detaylarıyla Paylaşılmıştır. 1928 Tertibi 100 Belçika Frangı Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Syndicat D'Entreprises En Orient Societe Anonyme-Genel Ticari Faaliyetler. 1895 Yılında İsviçre'nin Lozan Kentinde Kurulduğu Anlaşılan Bu Şirketin Ana Faaliyetinin Orta ve Uzak Doğu'da Ticari Faaliyetlerde Bulunmak Olduğu Değerlendirilmektedir. 1924 Tertibi 100 İsviçre Frangı Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. İsviçre Merkezli Şirketlerin Hisselerine Nadiren Rastlanmaktadır.

  Lot No: 68

  Lot: 68

  Syndicat D'Entreprises En Orient Societe Anonyme-Genel Ticari Faaliyetler. 1895 Yılında İsviçre'nin Lozan Kentinde Kurulduğu Anlaşılan Bu Şirketin Ana Faaliyetinin Orta ve Uzak Doğu'da Ticari Faaliyetlerde Bulunmak Olduğu Değerlendirilmektedir. 1924 Tertibi 100 İsviçre Frangı Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. İsviçre Merkezli Şirketlerin Hisselerine Nadiren Rastlanmaktadır.

  TLSold
 • Societe Française Du Plomb Et Des Metaux Non Ferreux

  Lot No: 69

  Lot: 69

  Societe Française Du Plomb Et Des Metaux Non Ferreux

  TLSold
 • Banque Française De L'Union Generale Des Fonctionnaires-Bankacılık ve Finans Hizmetleri. Fransız Devlet Memurları Genel Birliği Bankası Olarak Tercüme Edebileceğimiz Bu Bankaya Ait Yıllık %6 Faiz Getisi Olan 1927 Tertibi ve 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Tahvil. Ülkemizdeki Oyak Benzeri Özel Hukuka Tabi Bir Kurum Olduğu Değerlendirilmektedir.

  Lot No: 70

  Lot: 70

  Banque Française De L'Union Generale Des Fonctionnaires-Bankacılık ve Finans Hizmetleri. Fransız Devlet Memurları Genel Birliği Bankası Olarak Tercüme Edebileceğimiz Bu Bankaya Ait Yıllık %6 Faiz Getisi Olan 1927 Tertibi ve 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Tahvil. Ülkemizdeki Oyak Benzeri Özel Hukuka Tabi Bir Kurum Olduğu Değerlendirilmektedir.

  TLSold
 • Societe Des Appereils Magondeaux Societe Anonyme-Otomotiv Endüstrisi Tarihi. 1927 Yılında Paris Merkezli Olarak Kurulan Bu Şirket Otomotiv Yedek Parçaları (Far ve Aydınlatma Gereçleri) Üretimi Yapmaktaydı. 1927 Tertibi 100 Frank Nomimalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 71

  Lot: 71

  Societe Des Appereils Magondeaux Societe Anonyme-Otomotiv Endüstrisi Tarihi. 1927 Yılında Paris Merkezli Olarak Kurulan Bu Şirket Otomotiv Yedek Parçaları (Far ve Aydınlatma Gereçleri) Üretimi Yapmaktaydı. 1927 Tertibi 100 Frank Nomimalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. 1907 Yılında Madrid Merkezli Olarak Fransız ve İspanyol Ortaklarca Kurulan Bu Şirketin Mermer Madenciliği Alanında Faaliyet Gösterdiği Değerlendirilmektedir. 1911 Tertibi 100 Peseta Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik İmtiyazlı Hisse Senedi.-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. 1907 Yılında Madrid Merkezli Olarak Fransız ve İspanyol Ortaklarca Kurulan Bu Şirketin Mermer Madenciliği Alanında Faaliyet Gösterdiği Değerlendirilmektedir. 1911 Tertibi 100 Peseta Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik İmtiyazlı Hisse Senedi.

  Lot No: 72

  Lot: 72

  Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. 1907 Yılında Madrid Merkezli Olarak Fransız ve İspanyol Ortaklarca Kurulan Bu Şirketin Mermer Madenciliği Alanında Faaliyet Gösterdiği Değerlendirilmektedir. 1911 Tertibi 100 Peseta Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik İmtiyazlı Hisse Senedi.-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. 1907 Yılında Madrid Merkezli Olarak Fransız ve İspanyol Ortaklarca Kurulan Bu Şirketin Mermer Madenciliği Alanında Faaliyet Gösterdiği Değerlendirilmektedir. 1911 Tertibi 100 Peseta Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik İmtiyazlı Hisse Senedi.

  TLSold
 • Societe Immobiliere Biot-La Braque Societe Anonyme-Altyapı, İnşaat ve Gayrimenkul Yatırımları. Emlak ve Gayrimenkul Yatırımları Yapmak Amacıyla Paris Merkezli Olarak Kurulduğu Anlaşılan Şirkete Ait 1936 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Toplam İhraç 250 Adet, Sertifika No:187.

  Lot No: 73

  Lot: 73

  Societe Immobiliere Biot-La Braque Societe Anonyme-Altyapı, İnşaat ve Gayrimenkul Yatırımları. Emlak ve Gayrimenkul Yatırımları Yapmak Amacıyla Paris Merkezli Olarak Kurulduğu Anlaşılan Şirkete Ait 1936 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Toplam İhraç 250 Adet, Sertifika No:187.

  TLSold
 • Societe Fonciere De Paris Societe Anonyme-Bankacılık ve Finans Hizmetleri. 1923 Yılında Paris Merkezli Olarak Kurulan ve Ana Faaliyet Konusu Gayrimenkul Teminatlı Krediler Kullandırmak Olduğu Anlaşılan Bu Banka'ya Ait 250 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Şirket 99 Yıl Süreyle Kurulmuş Olup, Ortaklarına Düzenli Olarak Kar Payı Ödemesi Yapmıştır.

  Lot No: 74

  Lot: 74

  Societe Fonciere De Paris Societe Anonyme-Bankacılık ve Finans Hizmetleri. 1923 Yılında Paris Merkezli Olarak Kurulan ve Ana Faaliyet Konusu Gayrimenkul Teminatlı Krediler Kullandırmak Olduğu Anlaşılan Bu Banka'ya Ait 250 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Şirket 99 Yıl Süreyle Kurulmuş Olup, Ortaklarına Düzenli Olarak Kar Payı Ödemesi Yapmıştır.

  TLSold
 • Mines Et Industies Societe Anonyme-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. 1927 Yılında Paris Merkezli Olarak Kurulan Bu Şirketin Unvanı İlerleyen Yıllarda 'Mines D'Or Jesurun-Callao' Olarak Değiştirilmiş ve Şirket Altın Madenciliğine Yönelmiştir. 1940 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 75

  Lot: 75

  Mines Et Industies Societe Anonyme-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. 1927 Yılında Paris Merkezli Olarak Kurulan Bu Şirketin Unvanı İlerleyen Yıllarda 'Mines D'Or Jesurun-Callao' Olarak Değiştirilmiş ve Şirket Altın Madenciliğine Yönelmiştir. 1940 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • L'Entreprise Maritime Et Commerciale

  Lot No: 76

  Lot: 76

  L'Entreprise Maritime Et Commerciale

  TLSold
 • Union Des Tramways Societe Anonyme-Erken Dönem Toplu Taşıma Hizmetleri ve Raylı Sistemler. 1895 Yılında Brüksel Merkezli Olarak Kurulan Şirketin 1908 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Şirketin 19.Yüzyılın Sonlarında Yeni Gelişmeye Başlayan Şehir İçin Raylı Sistemler Sektörüne Yatırım Yapmak İçin Kurulan Bir Çatı Şirketi Olduğu Değerlendirilmektedir.

  Lot No: 77

  Lot: 77

  Union Des Tramways Societe Anonyme-Erken Dönem Toplu Taşıma Hizmetleri ve Raylı Sistemler. 1895 Yılında Brüksel Merkezli Olarak Kurulan Şirketin 1908 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Şirketin 19.Yüzyılın Sonlarında Yeni Gelişmeye Başlayan Şehir İçin Raylı Sistemler Sektörüne Yatırım Yapmak İçin Kurulan Bir Çatı Şirketi Olduğu Değerlendirilmektedir.

  TLSold
 • Societe Des Tramways De L'Ardeche Societe Anonyme-Erken Dönem Toplu Taşıma Hizmetleri ve Raylı Sistemler. Orta Fransa'da Yer Alan Ardeche Kentinde Tramvay İşletmeciliği Yapmak Üzere 1905 Yılında Lyon Merkezli Olarak Kurulan Şirketin 1911 Tertibi 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 78

  Lot: 78

  Societe Des Tramways De L'Ardeche Societe Anonyme-Erken Dönem Toplu Taşıma Hizmetleri ve Raylı Sistemler. Orta Fransa'da Yer Alan Ardeche Kentinde Tramvay İşletmeciliği Yapmak Üzere 1905 Yılında Lyon Merkezli Olarak Kurulan Şirketin 1911 Tertibi 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Compagnie Generale Des Omnibus De Paris Societe Anonyme-Erken Dönem Toplu Taşıma Hizmetleri ve Raylı Sistemler. 1855 Yılında Paris Merkezli Olarak Kurulan Şirketin 1910 Tertibi İtibari Kıymeti Olmayan Hamiline Yazılı Bir'lik Temettü Hisse Senedi. (Omnibüs = Genellikle İki Katlı Olan, Atla Çekilen yada Motorlu Bir Çeşit Erken Dönem Şehir İçi Otobüse Verilen İsim.)

  Lot No: 79

  Lot: 79

  Compagnie Generale Des Omnibus De Paris Societe Anonyme-Erken Dönem Toplu Taşıma Hizmetleri ve Raylı Sistemler. 1855 Yılında Paris Merkezli Olarak Kurulan Şirketin 1910 Tertibi İtibari Kıymeti Olmayan Hamiline Yazılı Bir'lik Temettü Hisse Senedi. (Omnibüs = Genellikle İki Katlı Olan, Atla Çekilen yada Motorlu Bir Çeşit Erken Dönem Şehir İçi Otobüse Verilen İsim.)

  TLSold
 • Banque Des Interets Français Societe AnonymeA-Bankacılık ve Finans Hizmetleri. 1926 Yılında Paris Merkezli ve Süresiz Olarak Kurulan Bu Banka'nın Ana Faaliyet Konusunun Deniz Aşırı Fransız Kolonileriyle Yapılan Ticaretin Finansmanı Olduğu Değerlendirilmektedir. 100 Frank Nominalli 'B' Grubu Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 80

  Lot: 80

  Banque Des Interets Français Societe AnonymeA-Bankacılık ve Finans Hizmetleri. 1926 Yılında Paris Merkezli ve Süresiz Olarak Kurulan Bu Banka'nın Ana Faaliyet Konusunun Deniz Aşırı Fransız Kolonileriyle Yapılan Ticaretin Finansmanı Olduğu Değerlendirilmektedir. 100 Frank Nominalli 'B' Grubu Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Societe belge de Vente, d'Achat et de Commision SOBELVACSociete Anonyme-Genel Ticari Faaliyetler. Belçika'nın Brüksel Kenti Merkezli Olarak 1950 Yılında Kurulan Şirkete Ait 1950 İhraç Tarihli 'B' Tertibi ve 1.000 Belçika Frangı Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 81

  Lot: 81

  Societe belge de Vente, d'Achat et de Commision SOBELVACSociete Anonyme-Genel Ticari Faaliyetler. Belçika'nın Brüksel Kenti Merkezli Olarak 1950 Yılında Kurulan Şirkete Ait 1950 İhraç Tarihli 'B' Tertibi ve 1.000 Belçika Frangı Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Chargeurs Reunis Societe AnonymeCompagnie Française De Navigation A Vapeur-Gemi İnşa, Denizcilik ve Balıkçılık. Fransa'nın Paris Kenti Merkezli Olarak 1872 Yılında Kurulan ve Esas Faaliyet Konusu Deniz Taşımacılığı Olan Bu Erken Dönem Şirkete Ait 1930 Tertibi Yıllık %6,5 Faiz Getirili 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Tahvil. Zaman İçinde Şirket Tarafından Çıkartılmış 16 Farklı Menkul Kıymet (Hisse Senedi, Tahvil, Opsiyon) Paris Borsasında İşlem Görmüştür.

  Lot No: 82

  Lot: 82

  Chargeurs Reunis Societe AnonymeCompagnie Française De Navigation A Vapeur-Gemi İnşa, Denizcilik ve Balıkçılık. Fransa'nın Paris Kenti Merkezli Olarak 1872 Yılında Kurulan ve Esas Faaliyet Konusu Deniz Taşımacılığı Olan Bu Erken Dönem Şirkete Ait 1930 Tertibi Yıllık %6,5 Faiz Getirili 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Tahvil. Zaman İçinde Şirket Tarafından Çıkartılmış 16 Farklı Menkul Kıymet (Hisse Senedi, Tahvil, Opsiyon) Paris Borsasında İşlem Görmüştür.

  TLSold
 • Societe Commerciale Et Industrielle pour la France et les Pays d'Orient Societe Anonyme-Yatırım Faaliyetleri. Fransa'nın Uzak Doğu'daki Ticari Faaliyetlerine Destek Vermek Amacıyla Kurulduğu Anlaşılan Şirketin 1920'lere Tarihlenen ve İtibari Kıymeti Olmayan Nama Yazılı Bir'lik Kurucu (Müessis) Hisse Senedi. Baskı: Imp.Mensignac Matbaası

  Lot No: 83

  Lot: 83

  Societe Commerciale Et Industrielle pour la France et les Pays d'Orient Societe Anonyme-Yatırım Faaliyetleri. Fransa'nın Uzak Doğu'daki Ticari Faaliyetlerine Destek Vermek Amacıyla Kurulduğu Anlaşılan Şirketin 1920'lere Tarihlenen ve İtibari Kıymeti Olmayan Nama Yazılı Bir'lik Kurucu (Müessis) Hisse Senedi. Baskı: Imp.Mensignac Matbaası

  TLSold
 • Consortium Agricole Et Financier Societe Anonyme-Tarımsal Faaliyetler. 1928 Yılında Fransa Nancy Merkezli Olarak Kurulan Bu Şirketin Ana Faaliyet Konusunun Geniş Katılımlı Tarımsal Yatırımlarda Bulunmak Olduğu Değerlendirilmektedir. 1933 Tertibi, 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 84

  Lot: 84

  Consortium Agricole Et Financier Societe Anonyme-Tarımsal Faaliyetler. 1928 Yılında Fransa Nancy Merkezli Olarak Kurulan Bu Şirketin Ana Faaliyet Konusunun Geniş Katılımlı Tarımsal Yatırımlarda Bulunmak Olduğu Değerlendirilmektedir. 1933 Tertibi, 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Credit Du Sud Societe Anonyme-Bankacılık ve Finans Hizmetleri. 'Güney Bankası' Olarak Tercüme Edebileceğimiz Bu Bankaya Ait 1922 Tertibi 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Baskı: Union Des Art Graphiques Matbaası, Paris.

  Lot No: 85

  Lot: 85

  Credit Du Sud Societe Anonyme-Bankacılık ve Finans Hizmetleri. 'Güney Bankası' Olarak Tercüme Edebileceğimiz Bu Bankaya Ait 1922 Tertibi 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Baskı: Union Des Art Graphiques Matbaası, Paris.

  TLSold
 • Societe Anonyme Suchet

  Lot No: 87

  Lot: 87

  Societe Anonyme Suchet

  TLSold
 • Compagnie Franco-Espagnole Miniere De La CarolinaSociete Anonyme Espagnole-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. 1907 Yılında Madrid Merkezli Olarak Fransız ve İspanyol Ortaklarca Kurulan Bu Şirketin Mermer Madenciliği Alanında Faaliyet Gösterdiği Değerlendirilmektedir. 1911 Tertibi 100 Peseta Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik İmtiyazlı Hisse Senedi.

  Lot No: 88

  Lot: 88

  Compagnie Franco-Espagnole Miniere De La CarolinaSociete Anonyme Espagnole-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. 1907 Yılında Madrid Merkezli Olarak Fransız ve İspanyol Ortaklarca Kurulan Bu Şirketin Mermer Madenciliği Alanında Faaliyet Gösterdiği Değerlendirilmektedir. 1911 Tertibi 100 Peseta Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik İmtiyazlı Hisse Senedi.

  TLSold
 • Maison Andre Paulve Societe Anonyme-Sinema, Basın Yayın Hizmetleri. 1898 Yılında Doğan ve 1982 Yılında Ölen Ünlü Fransız Sinema İnsanı, Yapımcı ve Yönetmeni Andre Paulve'nın Kendi Adına 1937 Yılında Kurduğu Şirkete Ait ve Bizzat Kendi İmzasını Taşıyan İşlem Görmemiş (Numarasız) İtibari Kıymete Sahip Olmayan Kurucu (Müessis) Hisse Senedi. 'Güzel ve Çirkin', 'Orfeus' ve 'Jour de Fete' Filmleri Başta Olmak Üzere Çok Sayıda Yapımın Prodüksüyonunu Gerçekleştirmiştir.

  Lot No: 89

  Lot: 89

  Maison Andre Paulve Societe Anonyme-Sinema, Basın Yayın Hizmetleri. 1898 Yılında Doğan ve 1982 Yılında Ölen Ünlü Fransız Sinema İnsanı, Yapımcı ve Yönetmeni Andre Paulve'nın Kendi Adına 1937 Yılında Kurduğu Şirkete Ait ve Bizzat Kendi İmzasını Taşıyan İşlem Görmemiş (Numarasız) İtibari Kıymete Sahip Olmayan Kurucu (Müessis) Hisse Senedi. 'Güzel ve Çirkin', 'Orfeus' ve 'Jour de Fete' Filmleri Başta Olmak Üzere Çok Sayıda Yapımın Prodüksüyonunu Gerçekleştirmiştir.

  TLSold
 • Societe Anonyme Hersent Enterprises De Travaux PublicsEt Maritimes-Gemi İnşa, Denizcilik ve Balıkçılık. 1922 Yılında Paris Merkezli Olarak Kurulan Bu Şirketin Temel Faaliyeti Diğer Gemilere Romörkör Hizmeti Vermekti. 1939 Tertibi 5.000 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 90

  Lot: 90

  Societe Anonyme Hersent Enterprises De Travaux PublicsEt Maritimes-Gemi İnşa, Denizcilik ve Balıkçılık. 1922 Yılında Paris Merkezli Olarak Kurulan Bu Şirketin Temel Faaliyeti Diğer Gemilere Romörkör Hizmeti Vermekti. 1939 Tertibi 5.000 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Societe Fonciere De Berre-Bolmon-MarseilleSociete Anonyme Française-Bankacılık ve Finans Hizmetleri. 1920'lerde Paris Merkezli Olarak Kurulduğu Anlaşılan Bu Bankanın Ana Faaliyet Konusunun Gayrimenkul Teminatlı Kredi Kullandırmak Olduğu Değerlendirilmektedir. 500 Frank Nominalli 'A' Grubu Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 91

  Lot: 91

  Societe Fonciere De Berre-Bolmon-MarseilleSociete Anonyme Française-Bankacılık ve Finans Hizmetleri. 1920'lerde Paris Merkezli Olarak Kurulduğu Anlaşılan Bu Bankanın Ana Faaliyet Konusunun Gayrimenkul Teminatlı Kredi Kullandırmak Olduğu Değerlendirilmektedir. 500 Frank Nominalli 'A' Grubu Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • FRIA Compagnie Internationale pour la Production de l'Alumine Societe Anonyme-Madencilik. Afrika'da Bulunan Gine Cumhuriyeti'nde Aluminyum'un Hammaddesi Olan Boksit ve Alumina Madenciliği Yapmak Üzere Kurulan Şirketin 1960 Tertibi Yıllık %5 5/8 Faiz Getirisi Olan 1.000 Yeni Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Tahvil. 25 Milyar Ton Boksit Rezerviyle Gine Cumhuriyeti Dünya Toplam Rezervinin %50'sine Sahiptir.

  Lot No: 92

  Lot: 92

  FRIA Compagnie Internationale pour la Production de l'Alumine Societe Anonyme-Madencilik. Afrika'da Bulunan Gine Cumhuriyeti'nde Aluminyum'un Hammaddesi Olan Boksit ve Alumina Madenciliği Yapmak Üzere Kurulan Şirketin 1960 Tertibi Yıllık %5 5/8 Faiz Getirisi Olan 1.000 Yeni Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Tahvil. 25 Milyar Ton Boksit Rezerviyle Gine Cumhuriyeti Dünya Toplam Rezervinin %50'sine Sahiptir.

  TLSold
 • L'Immobiliere Technique & Financiere

  Lot No: 93

  Lot: 93

  L'Immobiliere Technique & Financiere

  TLSold
 • Etablissements Roffo Societe Anonyme-Metal Ana Sanayii. Fransa'nın Seine-Saint-Denis Bölgesinde Yer Alan Livry-Gargan Kenti Merkezli Olarak Kurulan Şirket Metal Ana Sanayii ve Makina İmalatı Konularında Faaliyet Göstermekteydi. Hisse Senedi'nin 1974 Tarihli Olması Şirketin Yakın Zamana Kadar Faal Olduğunu Göstermektedir. 30 (Yeni) Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 94

  Lot: 94

  Etablissements Roffo Societe Anonyme-Metal Ana Sanayii. Fransa'nın Seine-Saint-Denis Bölgesinde Yer Alan Livry-Gargan Kenti Merkezli Olarak Kurulan Şirket Metal Ana Sanayii ve Makina İmalatı Konularında Faaliyet Göstermekteydi. Hisse Senedi'nin 1974 Tarihli Olması Şirketin Yakın Zamana Kadar Faal Olduğunu Göstermektedir. 30 (Yeni) Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • KINAX Montreuil-sous-Bois - Action de 2500 Francs au Porteur 1949

  Lot No: 95

  Lot: 95

  KINAX Montreuil-sous-Bois - Action de 2500 Francs au Porteur 1949

  TLSold
 • Banque Des Interets Français Societe AnonymeA-Bankacılık ve Finans Hizmetleri. 1926 Yılında Paris Merkezli ve Süresiz Olarak Kurulan Bu Banka'nın Ana Faaliyet Konusunun Deniz Aşırı Fransız Kolonileriyle Yapılan Ticaretin Finansmanı Olduğu Değerlendirilmektedir. 100 Frank Nominalli 'B' Grubu Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 96

  Lot: 96

  Banque Des Interets Français Societe AnonymeA-Bankacılık ve Finans Hizmetleri. 1926 Yılında Paris Merkezli ve Süresiz Olarak Kurulan Bu Banka'nın Ana Faaliyet Konusunun Deniz Aşırı Fransız Kolonileriyle Yapılan Ticaretin Finansmanı Olduğu Değerlendirilmektedir. 100 Frank Nominalli 'B' Grubu Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Generale Occidentale Societe Anonyme-Genel Ticari Faaliyetler. Fransa'nın Paris Kenti Merkezli Olarak Kurulan ve İsmini 'Umum Batı Şirketi' Olarak Tercüme Edebileceğimiz Şirkete Ait ve 1960/70'lere Tarihlenen 125 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Perfore İptalli. Baskı: Dünyaca Ünlü Chaix Matbaası.

  Lot No: 97

  Lot: 97

  Generale Occidentale Societe Anonyme-Genel Ticari Faaliyetler. Fransa'nın Paris Kenti Merkezli Olarak Kurulan ve İsmini 'Umum Batı Şirketi' Olarak Tercüme Edebileceğimiz Şirkete Ait ve 1960/70'lere Tarihlenen 125 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Perfore İptalli. Baskı: Dünyaca Ünlü Chaix Matbaası.

  TLSold
 • J. Tettelin & C İ E

  Lot No: 98

  Lot: 98

  J. Tettelin & C İ E

  TLSold
 • J. Tettelin & C İ E

  Lot No: 99

  Lot: 99

  J. Tettelin & C İ E

  TLSold
 • Societe De Bobinage De Precision Societe Anonyme-Elektrik Malzemeleri Sanayii. Hassas Cihazlar ve Bobin Üretimi Yapmak Üzere Fransa'nın Chatenay-Malabry Şehrinde Kurulan Şirketin 100 Yeni Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Anılan Hisse Senedi Fransız Frangı'nın 'Yeni Frank' Olarak Adlandırıldığı 1957 - 1963 Dönemine Tarihlenmektedir.

  Lot No: 100

  Lot: 100

  Societe De Bobinage De Precision Societe Anonyme-Elektrik Malzemeleri Sanayii. Hassas Cihazlar ve Bobin Üretimi Yapmak Üzere Fransa'nın Chatenay-Malabry Şehrinde Kurulan Şirketin 100 Yeni Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Anılan Hisse Senedi Fransız Frangı'nın 'Yeni Frank' Olarak Adlandırıldığı 1957 - 1963 Dönemine Tarihlenmektedir.

  TLSold
 • Nouvelle Compagnie Generale Electrique ''Nancy''Societe Anonyme-Elektrik Üretim ve Dağıtımı. Fransa'nın Kuzey Doğusunda Yer Alan Nancy Şehrinde Elektrik Enerjisi Üretimi ve Dağıtımı Yapmak Amacıyla Kurulan Şirketin 1957 Tertibi İtibari Kıymeti Olmayan Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 101

  Lot: 101

  Nouvelle Compagnie Generale Electrique ''Nancy''Societe Anonyme-Elektrik Üretim ve Dağıtımı. Fransa'nın Kuzey Doğusunda Yer Alan Nancy Şehrinde Elektrik Enerjisi Üretimi ve Dağıtımı Yapmak Amacıyla Kurulan Şirketin 1957 Tertibi İtibari Kıymeti Olmayan Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Societe Miniere Ogoue Lobaye Societe Anonyme Coloniale-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. Kongo'nun Berberati Kenti Merkezli Olarak 1950 Yılında Kurulan Madencilik Şirketine Ait 1953 Tertibi 5.000 Orta Afrika Frangı Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 102

  Lot: 102

  Societe Miniere Ogoue Lobaye Societe Anonyme Coloniale-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. Kongo'nun Berberati Kenti Merkezli Olarak 1950 Yılında Kurulan Madencilik Şirketine Ait 1953 Tertibi 5.000 Orta Afrika Frangı Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Les Tramways De Kiew Societe Anonyme -Erken Dönem Toplu Taşıma Hizmetleri ve Raylı Sistemler. Günümüzde Ukrayna'nın Başkenti Olan Kiev Kentinde Tramvay İşletmeciliği Yapmak Üzere 1905 Yılında Brüksel Merkezli Olarak Kurulan Şirketin 1905 Tertibi İtibari Kıymeti Olmayan Hamiline Yazılı Bir'lik Temettü Hisse Senedi.

  Lot No: 103

  Lot: 103

  Les Tramways De Kiew Societe Anonyme -Erken Dönem Toplu Taşıma Hizmetleri ve Raylı Sistemler. Günümüzde Ukrayna'nın Başkenti Olan Kiev Kentinde Tramvay İşletmeciliği Yapmak Üzere 1905 Yılında Brüksel Merkezli Olarak Kurulan Şirketin 1905 Tertibi İtibari Kıymeti Olmayan Hamiline Yazılı Bir'lik Temettü Hisse Senedi.

  TLSold
 • Coloniale Immobiliere & Financiere

  Lot No: 104

  Lot: 104

  Coloniale Immobiliere & Financiere

  TLSold
 • S.P.B.C. Societe Provençale de Banque et De Credit-Fransa'nın Marsilya Kentinde 1927 Yılında Bankacılık Faaliyetinde Bulunmak Üzere Kurulan Şirketin 500 Frank Nominalli 1 Hamiline Hisse Senedi

  Lot No: 105

  Lot: 105

  S.P.B.C. Societe Provençale de Banque et De Credit-Fransa'nın Marsilya Kentinde 1927 Yılında Bankacılık Faaliyetinde Bulunmak Üzere Kurulan Şirketin 500 Frank Nominalli 1 Hamiline Hisse Senedi

  TLSold
 • Societe De Participations Et D'Entreprise SO . PA . DE

  Lot No: 106

  Lot: 106

  Societe De Participations Et D'Entreprise SO . PA . DE

  TLSold
 • Societe Anonyme Immobiliere Du Parc Kalliste-Gayrimenkul Geliştirme. Marilya'nın Ünlü Parc Kalliste Bölgesinde Gayrimenkul Yatırımları Yapmak Üzere Kurulan Şirketin 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Anılan Bölge Günümüzde Ağırlıklı Olarak Afrika'dan Gelen Göçmenlerin Yaşadığı Bir Yerleşimdir.

  Lot No: 107

  Lot: 107

  Societe Anonyme Immobiliere Du Parc Kalliste-Gayrimenkul Geliştirme. Marilya'nın Ünlü Parc Kalliste Bölgesinde Gayrimenkul Yatırımları Yapmak Üzere Kurulan Şirketin 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Anılan Bölge Günümüzde Ağırlıklı Olarak Afrika'dan Gelen Göçmenlerin Yaşadığı Bir Yerleşimdir.

  TLSold
 • Societe Electrique 'Ilot-Wagram' Anonyme-Elektrik Üretim ve Dağıtımı. Fransa'nın Ilot-Wagram Bölgesinde Elektrik Enerjisi Üretimi ve Dağıtımı Yapmak Amacıyla Kurulan Şirketin 1920'lere Ait Olduğu Değerlendirilen Itibari Kıymeti Olmayan Hamiline Yazılı Bir'lik Kurucu (Müessis) Hisse Senedi. Dört Köşede ve Alt Ortada O Dönemlerde Elektrik Şirketlerinin Bolca Kullandıkları Yıldırım ve Ampul Temalı Vinyetler.

  Lot No: 108

  Lot: 108

  Societe Electrique 'Ilot-Wagram' Anonyme-Elektrik Üretim ve Dağıtımı. Fransa'nın Ilot-Wagram Bölgesinde Elektrik Enerjisi Üretimi ve Dağıtımı Yapmak Amacıyla Kurulan Şirketin 1920'lere Ait Olduğu Değerlendirilen Itibari Kıymeti Olmayan Hamiline Yazılı Bir'lik Kurucu (Müessis) Hisse Senedi. Dört Köşede ve Alt Ortada O Dönemlerde Elektrik Şirketlerinin Bolca Kullandıkları Yıldırım ve Ampul Temalı Vinyetler.

  TLSold
 • Compagnie Fonciere Sain-Honore-Courcelles

  Lot No: 109

  Lot: 109

  Compagnie Fonciere Sain-Honore-Courcelles

  TLSold
 • Les bas Chesterfield Societe AnonymeAnciens Etablissements G.G.Bomier -Tekstil ve Konfeksiyon. Fransa'nın Seine Bölgesinde Yer Alan Boulogne-Billancourt Kenti Merkezli Olarak 1933 Yılında Kurulan Tekstil ve Konfeksiyon Üretimi Konularında Faaliyet Göstermekteydi. 1960 Tertibi 50 Yeni Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Şirketin Hisseleri 1962 Yılından İtibaren Paris Borsasında İşlem Görmeye Başlamıştır.

  Lot No: 110

  Lot: 110

  Les bas Chesterfield Societe AnonymeAnciens Etablissements G.G.Bomier -Tekstil ve Konfeksiyon. Fransa'nın Seine Bölgesinde Yer Alan Boulogne-Billancourt Kenti Merkezli Olarak 1933 Yılında Kurulan Tekstil ve Konfeksiyon Üretimi Konularında Faaliyet Göstermekteydi. 1960 Tertibi 50 Yeni Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Şirketin Hisseleri 1962 Yılından İtibaren Paris Borsasında İşlem Görmeye Başlamıştır.

  TLSold
 • Compagnie Nouvelle Des Mines De VillemagneSociete Anonyme-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. 1924 Yılında Paris Merkezli Olarak 100 Yıl Süreyle Kurulan ve Ana Faaliyet Konusu Kömür Madenciliği Yapmak Olduğu Düşünülen Şirket'in 1926 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi

  Lot No: 111

  Lot: 111

  Compagnie Nouvelle Des Mines De VillemagneSociete Anonyme-Kıymetli Madenler Haricinde Kalan Madencilik Faaliyetleri. 1924 Yılında Paris Merkezli Olarak 100 Yıl Süreyle Kurulan ve Ana Faaliyet Konusu Kömür Madenciliği Yapmak Olduğu Düşünülen Şirket'in 1926 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi

  TLSold
 • Banque Generale Pour Le Commerce Etranger-Bankacılık ve Finans Hizmetleri. Dış Ticaretin Finansmanı Konusunda Bir İhtisas Bankası Olduğu Anlaşılan Bu Kuruma Ait 1924 Tertibi 500 Frank Nominalli 'B' Grubu Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 112

  Lot: 112

  Banque Generale Pour Le Commerce Etranger-Bankacılık ve Finans Hizmetleri. Dış Ticaretin Finansmanı Konusunda Bir İhtisas Bankası Olduğu Anlaşılan Bu Kuruma Ait 1924 Tertibi 500 Frank Nominalli 'B' Grubu Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Societe Des Petroles De Kosmacz Societe Anonyme-Petrol Endüstrisi. 1923 Yılında Paris Merkezli Olarak Kurulan Bu Şirketin Ana Faaliyet Konusunun Doğu Avrupa'da Petrol Sondaj ve Üretimi Yapmak Olduğu Değerlendirilmektedir. 1924 Tertibi İtibari Kıymeti Olmayan Hamiline Yazılı Bir'lik Kurucu (Müessis) Hisse Senedi.

  Lot No: 113

  Lot: 113

  Societe Des Petroles De Kosmacz Societe Anonyme-Petrol Endüstrisi. 1923 Yılında Paris Merkezli Olarak Kurulan Bu Şirketin Ana Faaliyet Konusunun Doğu Avrupa'da Petrol Sondaj ve Üretimi Yapmak Olduğu Değerlendirilmektedir. 1924 Tertibi İtibari Kıymeti Olmayan Hamiline Yazılı Bir'lik Kurucu (Müessis) Hisse Senedi.

  TLSold
 • Papetiers De La Chapelle Societe Anonyme-Kağıt ve Orman Ürünleri Sanayii. 1928 Yılında Paris Merkezli Olarak Kurulan ve La Chapelle Kağıt Fabrikalarının Sahibi Olan Şirketin 1957 Tertibi 7.000 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Şirketin Hisseleri Paris Borsasında 1957 ila 1976 Yılları Arasında İşlem Görmüştür.

  Lot No: 114

  Lot: 114

  Papetiers De La Chapelle Societe Anonyme-Kağıt ve Orman Ürünleri Sanayii. 1928 Yılında Paris Merkezli Olarak Kurulan ve La Chapelle Kağıt Fabrikalarının Sahibi Olan Şirketin 1957 Tertibi 7.000 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi. Şirketin Hisseleri Paris Borsasında 1957 ila 1976 Yılları Arasında İşlem Görmüştür.

  TLSold
 • Societe Hellenique Du Canal de Corinthe Societe Anonyme-1893 Yılında Tamamlanarak İşletmeye Açılan ve Mora 
Yarımadasını Anakara Yunanistan'dan Ayıran Korinth Kanalının İnşaatını Finanse Etmek Amacıyla 1890 Yılında İhraç Edilen %6 Faizli ve 75 Yıl Vadeli, 500 Frank Nominalli Bir Kıta Tahvili. Yunan Borsa Fiskalli ve Islak İmzalı. (Eski Şirket) - İmza Kombinasyonu Farklı

  Lot No: 115

  Lot: 115

  Societe Hellenique Du Canal de Corinthe Societe Anonyme-1893 Yılında Tamamlanarak İşletmeye Açılan ve Mora Yarımadasını Anakara Yunanistan'dan Ayıran Korinth Kanalının İnşaatını Finanse Etmek Amacıyla 1890 Yılında İhraç Edilen %6 Faizli ve 75 Yıl Vadeli, 500 Frank Nominalli Bir Kıta Tahvili. Yunan Borsa Fiskalli ve Islak İmzalı. (Eski Şirket) - İmza Kombinasyonu Farklı

  TLSold
 • Societe de L'Autodrome de Miramas, Societe Anonyme-Otomotiv Tarihi. 1923 Yılında Marsilya Otomobil Kulübü 
Üyeleri Tarafından Kurulan ve Günümüzde Halen Faal Olan Istres Yarış Pistini Kuran ve İşleten Şirketin 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 116

  Lot: 116

  Societe de L'Autodrome de Miramas, Societe Anonyme-Otomotiv Tarihi. 1923 Yılında Marsilya Otomobil Kulübü Üyeleri Tarafından Kurulan ve Günümüzde Halen Faal Olan Istres Yarış Pistini Kuran ve İşleten Şirketin 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • Foncia Societe Anonyme-Altyapı, İnşaat ve Gayrimenkul Yatırımları. Emlak ve Gayrimenkul Yatırımları Yapmak Amacıyla Paris Merkezli Olarak Kurulduğu Anlaşılan Şirkete Ait 1929 Tertibi 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 117

  Lot: 117

  Foncia Societe Anonyme-Altyapı, İnşaat ve Gayrimenkul Yatırımları. Emlak ve Gayrimenkul Yatırımları Yapmak Amacıyla Paris Merkezli Olarak Kurulduğu Anlaşılan Şirkete Ait 1929 Tertibi 500 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold
 • L'Azote Français Societe Anonyme-Petrol ve Kimya Sanayii. Fransız Azot (Gübre) Sanayii Olarak Tercüme Edebileceğimiz Bu Şirket, İngiltere'de Kurulu Oriental Industrial Monopolies Limited Aracılığıyla Türkiye Kibrit İnhisarı Türk Anonim Şirketi'nin Büyük Ortağı Konumundaydı. 1926 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  Lot No: 118

  Lot: 118

  L'Azote Français Societe Anonyme-Petrol ve Kimya Sanayii. Fransız Azot (Gübre) Sanayii Olarak Tercüme Edebileceğimiz Bu Şirket, İngiltere'de Kurulu Oriental Industrial Monopolies Limited Aracılığıyla Türkiye Kibrit İnhisarı Türk Anonim Şirketi'nin Büyük Ortağı Konumundaydı. 1926 Tertibi 100 Frank Nominalli Hamiline Yazılı Bir'lik Hisse Senedi.

  TLSold